alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What makes the Sistine Chapel's ceiling so famous?
How can you actively listen to a customer? A. Play on your telephone. B. Do not perform other tasks while the customer is taking. C. Talk over the customer.
In a class of 42 students, the number of boys is 12 fewer than twice the number of girls. Find the number of girls.
definition of following statement... -The subject matter or what the viewer recognizes as the main subject, intent, or meaning of an artwork.
Angle 1 and 2 are vertical angles. If the measure of angle 2 is 105 degrees, find the measure of angle 1.
4 more than the product of 8 with the difference between a number and 6
How many roots does y = x - 4x2 + 3x have?
12. Who founded the National Organization for Women?
In what way did the Christian Crusades contribute to the decline of the Byzantine Empire? A: Financing the Crusades proved to be an impossible burden for the B
Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?