TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Fossils can give us clues about a particular environment's past climate and geography, but they cannot be used to delineate the relative ages of rocks. True Fa
Which of the following statements is true if ray BE is a bisector of angle CBA? A. Ray BD is a bisector of angle CBA. B. ∠EBD is congruent to ∠CBE. C. Ray BE is
Janet has three times as many dimes as nickels and twice as many quarters as nickels. If she has $3.40 in all, how many nickels, dimes, and quarters does she ha
what is 345.6 in expanded form
Environments always have both _____________ and _______________ parts. * Most of the world’s living things live in _____________________. * Your answer What d
Can you explain three different ways we can write multiplication with a variable?
I don't understand, please help : Algebra... : Ninety-nine less than three times Brandons age is thirty-one less than his age. How old is Brandon? (please show
65/9=p+1/9 how do you solve
Which of the following is the best synonym for indecorous
What do high pressure systems usually cause?