sophiagrandma1019 sophiagrandma1019
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Maggie bought trains for her model train set. She spent $99. Gage bought some trains too. He spent $66. Each train cost the same amount. t most how much could each train cost?

Respuesta :

ProMatty ProMatty
  • 02-09-2019
at most each train could cost $33
Answer Link

Otras preguntas

This multiple-choice test question is a good example of using _____ to test long-term memory.
tell whether the relationship is a proportional relationship. If so give the constant of porportionality
All of the following are good examples of​ "big rocks" EXCEPT A. meeting with study group members. B. going to classes. C. working out at the gym. D. studying f
A doctor is in a hurry and runs a red light is considered Self vs self Self vs environment Self vs world Or Self vs human
A cone with a mass of 6 g has a radius measuring 5 cm and a height of 2 cm. What is its density?
alex sells cars at keith palmer ford. he earns $400 a week plus $150 per car he sells. if he earned $1450 last week, how many cars did he sell? I REALLY NEED HE
What is the unit price for thecans
Where in the colonies did the British military concentrate their attacks?
You and your friend work together for 4 hours to produce a total of 8 bookcases. what is productivity?
Which sentence has a pronoun-antecedent error? A) Mrs. Kim and Mrs. Wilson, never good friends, got over their grudge surprisingly fast. B) Each of the men sa