mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Thirty is 12% of what number ?
HELP HELP HELP HEP HELP HELP HELP HELP1. Benito Mussolini 2. Joseph Stalin 3. Adolf Hitler Help please tell me who goes where Dictator of Germany Dicta
Why do whole numbers with an exponent get bigger while fractions with an exponent get smaller.
which fraction is closer to 1 than 0
what us an open attack, usually armed
how do you work out linear equation word problems
11 billion in scientific notation
what is the decimal 1.38 equal as a mixed number?
Does a rectangle have more sides or angles
How many grams are in 238 moles of arsenic