hannahrich721 hannahrich721
  • 01-05-2018
  • Mathematics
contestada

Coach miller bought 5.15 pounds of ground beef to make burgers The cost of ground beef is $3.40 for each pound.What was the total cost for all of the ground beef?

Respuesta :

eqcheng
eqcheng eqcheng
  • 02-05-2018
The total cost of all the ground beef is $17.51.
Answer Link

Otras preguntas

Who Came To The Edge Of The Danube River?a) Franks b) Gothsc) Romansd) Hunse) VandalsBest Answer Would Be Marked As Brainliest
. A grab-bag contains 20 packages worth $.70 each, 15 packages $.60 cents each, and 5 packages worth $.30 each. What is the expected value if you have to pay $
What does X= please help
During the Gilded Age, people who worked in factories
Find the area of the shapes below. Make sure to label your answers with units.
can someone do this for me please?! Just the answer pls
Compare and contrast hardware and software. List three to five differences. Then, list three to five similarities. ASAP
In a still life the composition is broken up into how many parts? A. 2 B. 5 C. 4 D. 3
Solve for h -8 = - 2 (h - 6) H=
Help! :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((