AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Under our Constitution, some powers belong to the states. What is one power of the states?
In an oxidation-reduction reaction, the number of electrons lost is (1) equal to the number of electrons gained (2) equal to the number of protons gained (3) le
Given the balanced equation representing a reaction: 4Al(s) + 3O2(g) ==> Al2O3(s) As the aluminum loses 12 moles of electrons, the oxygen (1) gains 4 moles o
Name one right only for United States citizens.
Who makes federal laws?
What group of people was taken to America and sold as slaves?
What ocean is on the East Coast of the United States?
What is one responsibility that is only for United States citizens?
The coefficients in a balanced chemical equation represent (l ) the mass ratios of the substances in the reaction (2) the mole ratios of the substances in the r
What ocean is on the East Coast of the United States?