khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Suppose 10 people are chosen at random from a group of 1200. What is the probability that all 10 would rate their financial shape as poor?
madison arrived at work at 8:00 am. she went out for lunch at 11:00 am . she returned at 12:00 pm and worked until 4:00 pm . how many hours and mintues did she
how you deliver a speech can make all the difference to the audience. true false
what is the most important thing this map shows you about migration routes of early people's to North America? how would you describe this route to other people
all of the following are true statements about industrialization in the south after the Civil War except which of the following
Which of these would have been a goal of the Ku Klux Klan in the south during Reconstruction?
Based on this document, what so you thing Douglas's views were on African Americans?I need help for this question?
find quadratic equation having zeroes as -3/alpha and 2/alpha
how did jamestown people work with native americans
what is the lcm of 300 400 500