cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

Who was both the lightest and heaviest james bond actor?.
A parabola can be represented by the equation y2 = –x. What are the coordinates of the focus and the equation of the directrix? focus: (negative one-fourth, 0);
you are supposed to babysit Friday night.But your friend wants you to sleep over and watch new movie.List the opportunity cost of each tradeoff, the explain wh
What is the approximate length of the apothem? 0. 4 cm 0. 8 cm 1. 5 cm 1. 9 cm.
What is the first step in the talk method of conflict resolution?
Which is a major source of air pollution? -building dams for hydroelectric plants -small farms raising large numbers of animals such as cows & pigs - planti
Rhombus J K L M is shown. The length of J K is 2 x + 4 and the length of J M is 3 x. What is the length of a side of rhombus JKLM? 4 units 8 units 12 units 16 u
An equilateral triangle with side lengths of 8. 7 centimeters is shown. An apothem has a length of a and the radius has a length of 5 centimeters. The apothem a
Mr. Red's first year salary is $30,000 and it increases by $500 each year. What is the explicit rule for this sequence in simplified form?
I forgot to do homework and its due tomorrow Solve: -2 3/4 ÷ (-2.5)