holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

Write the numbers or letters that come next. X, Y, XX, YY, Question
HELP I AM SO STUCK AND NEED HEEELP!! p.s. look at the points
how many are 2 raised to 2 ???​
g=15yx for x how do you solve it​
Mr. Sanchez is reading a biography. On Day 1 he had 225 pages left to read. He plans to read 15 pages each day until he finishes the book. Write an explicit fu
Read the following conjecture. Any number that is divisible by 6. Find a counterexample to show that the conjecture is false. 14 12 24 18
Select four types of engineers who might be involved in the development of a product such as an iPhone. computer engineers hydraulic engineers geodetic engineer
Logan Corp.'s trial balance of income statement accounts for the year ended December 31, 2017 included the following: Debit Credit Sales revenue $280,000 Cos
I need it done assap
Need this answered. Please Show work, Thanks! :)