Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Circle P is centered at the origin. Which of the following statements can be used to construct an algebraic proof the point A lies on circle P? -6 The distance
graph the linear equation by plotting three points. 2y=-3+2
Find the area of the polygon with vertices A(0,5), B(0,2), C(-3,2), and D(-3,5)?
Magda utilizó una cuadrícula de 1 cm de lado para dibujar la figura sombreada, usando triángulos rectángulos.
“Eighteen is equal to the product of a number (n) and 9.”
Which of the following was MOST responsible for the turn-around in water quality in Lake Washington? A. adding additional fertilizers to the lake B. adding exce
Select all the correct answers. a group of scientists is conducting an experiment on the effects of media on children. they randomly select 100 children and ran
A plant is 30cm tall when planted in a garden it increases by 10 percent each week how long will it take to reach 1 meter
A newspaper started an online version of its paper 14 years ago. In a recent presentation to stockholders, the lead marketing executive states that the revenues
A movement along the phillips curve shows that the unemployment rate and inflation rate are.