jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

What is a global development?
three less than twice a number
Highlight each of the articles in each of the following sentences. It was a bright and clear day with only a few clouds in the sky, but the temperature was risi
Which tool might be used to limit imports from Cuba but maintain exports to Cuba? a. embargo b. NAFTA c. sanctions d. restricted trade routes
Why was the Shang Dynasty once called China’s “mother culture”?
Why didn’t George Washington like the idea of political parties?
Why does the president want to construct a wall?
Suppose 12% of students chose to study Spanish their freshman year, and that meant that there were 15 such students. How many students chose not to take Spanish
Name 3 irrational number that are between 5 and 6
Why does the president want to construct a wall?