hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

which of the following explains the fact that animals that differ greatly in complexity can have similar numbers of genes?
how to decide when easter is
recommended caloric intake
what is the correct line description for x+3y=1?
3±i write the quadratic equation with the given roots
What is the volume of a triangular pyramid that is 4ft tall and has a base area of 3 square feet
phife dawg cause of death
Using distributive property combine 13c - 7c= Show work
what is another name for bacteria, viruses, fungi, or parasites that the immune system fights off?
I need some help on number 15 please...