parisowl5507 parisowl5507
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

A small box of raspberries costs $2. a large box of raspberries costs $6.the large box costs ? times as much as the small box

Respuesta :

shannonfayeatkovx2cr shannonfayeatkovx2cr
  • 03-02-2018
it costs 3 times as much and 6/2= 3
Answer Link

Otras preguntas

What word should you avoid when correcting a child?
To force a bill out of committee, a/an _______ petition must be signed by a majority of the representatives.
How did Athenians avoid major political upheavals?
Which would be the least helpful for supporting interpretations about the lives of late nineteenth-century immigrants?
Which of the following sentences has problems with misplaced or dangling modifiers? Check all that apply. A. After reading the whole book, the plot seemed a li
In the 1600s, Virginia attracted many colonists because of...
Why Nazism became popular in Germany by 1930?
how does a author create a adaptation
Love, death, peace, and war are examples of ____________ that relate to the entire world. A. paintings B. music C. books D. universal themes
Which type of equilibrium exists in a sealed flask containing Br2(ℓ) and Br2(g) at 298 K and 1.0 atm?(1) static phase equilibrium (2) static solution equilibriu