yvmichelle yvmichelle
  • 03-02-2018
  • Mathematics
contestada

How much will a person pay for 2.9 pounds of bananas at a price of ​$ 2.35 per​ pound?

Respuesta :

004057
004057 004057
  • 03-02-2018
Simple multiply it says per pound so it’s saying to do the math in terms of a pound. I can’t do it because I don’t have a calculator 2.90*2.35
Answer Link

Otras preguntas

what is 4(x-2)=x-6/2
which of the following is true about of realistic art A) some people argue that realistic art does not exist. B) Realistic art rejects fantastical images. C) It
i will give brainliest! 20 points! Part A What is a theme of "The Storyteller?" The tried and true way is usually the best way. Bad behavior is always punished.
4.06/x = 0.18/0.5 please could you answer
How would I solve this problem?
three more than five times the number of dogs find the algebraic expression
how does a compass and straightedge help you make a triangle
Solve a = 2x + 6xz for X
HURRY HELP! The formula B = 100 + 75m gives the balance (B) of a bank account after (m) months of saving. Solve for m and then use your solution to find the num
Which number is IRRATIONAL?