HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

lol can someone help asap i need this done for a quiz, i’ll give brainliest.
https://www.canva.com/design/DAEdipB8WJ4/etwBH9c1cMBNIaThAaOUqg/view?utm_content=DAEdipB8WJ4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=hom
Answer this question pls!!
How does religion shape cultural patterns in the region?
Find the value of the indicated angle.
What does the prefix re mean in the word reunited? a. both c. always b. again d. none of the above
GIVING BRAINLIEST!!!The first rule is multiply by 2, then subtract 4 starting from 6. The second rule is add 3, then multiply by 2 starting from 1. What are the
Answer the ones without answers already, please. this is french and english btw. No links.
a) 4x - 3(2x + 1) + 7x - 1 b.) 3x - 4(2x + 1) = 5 + 2(3x - 1) How do I solve this and simplify this? Please help
The value -1 is a solution for x2 - 6x+ 5 = 0. True or false