nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

Describe what skills are required by the helpdesk technician for each step in a typical incident process.
Discuss developments in secular music and dance brought about by the Italian courts of the fifthteenth century
How many people are killed per day in a crash involving a distracted driver? 16 7 10 3 (In between 7 and 10. The cites I found said *approximately* 9)
please H E L P! Thanksss
The procedure that uses liquid radiopaque contrast medium inserted into the rectum and colon​ is:
Solve for e E=mc2 M=3 C=6
Describe how to transform the graph of f into the graph of g. (1 point) f(x) = x4 and g(x) = -x4
What is the y-intercept for y=3(x-5)(x+4)?
Scientist believe the first giraffes on earth have shorter legs in a shoulder neck then draft today what can you conclude about these first giraffes
After receiving a license, 16 year olds may not drive between _________. 8 p.m. and 9 a.m. 11 p.m. and 6 a.m. 10 p.m. and 7 a.m. 9 p.m. and 8 a.m.