ginashelley80 ginashelley80
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Express each rate as a unit rate.
8 tomatoes for $2

Respuesta :

officialleeee officialleeee
  • 03-11-2017
For every 8 tomatoes you sell you receive $2

Each tomato is 0.25 cents a piece
Answer Link

Otras preguntas

The graph of [tex]y = ax^2 + bx + c[/tex] is a parabola. The axis of symmetry is [tex]x = -b/2a[/tex]. What are the coordinates of the vertex?
The median of a triangle divides it into two________.​
"Our country garden of mulb'pleca stes, language, cultures and civilization s! Explain.​
You schedule production of communications chips. After the chips are produced, they go to the QC department, where each chip must pass a 2-hour test. Over the p
PLEASE HELP!! WHOEVER HELPS FIRST AND GETS IT CORRECT GETS BRAILIEST!! By the way, TWO people need to answer so I can mark brainliest.
Good morning 2 all ,What is mechanical advantage write its formula. Have a good day thank you ✌​
3x - 2y = 16 and x - 2y = 4 (any method <3)​
If triangle ABC has one angle measuring 90o and one angle measuring 45o, which of the following is true?
A class of 245 students went on a field trip. They took 9 vehicles, some cars and some buses. Find the number of cars and the number of buses they took if each
1. Watching films online is cheaper than going to the cinema. --> Watching films online costs ................ than going to the cinema. *