labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

Determine if the table shows a proportional relationship. x 36.5 23.2 63.3 y 18.25 11.6 21.1 Yes, it is proportional because the ratios for y over x are all
Why was the holocaust so important to confront the brutality of this history
7x 2 x 1 and minus, 6, x, squared, minus, 8, x, minus, 10−6x 2 −8x−10.
What is the term for the process of buying and selling currencies in order to make a profit from exchange rate fluctuations? A) Arbitrage B) Hedging C) Speculat
ue el escuela (minutos) 20 201 201 202 21 21호 21호 21호 22 B. Lewis dijo que la diferencia entre la vez que llegó más rápido y la vez que más tardó fue 2 minutos.
What is the factor 0.5 of 3inches cube
which pair of functions measures you have confident you are in your abilities
A student reads that propane gas is the main source of energy for outdoor grills. Propane gas is made up of carbon and hydrogen atoms. Propane has stored ____ e
Investors emotionally react towards new market information. A) Framing effect B) Prospect theory C) Availability heuristic D) Representativeness heuristic
what would the two slopes be