lxah123 lxah123
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

David buys 6 pencils for £1.20. How much would 4 pencils cost him.

Respuesta :

fifisibaii
fifisibaii fifisibaii
  • 04-09-2017
Well euro dollars are 1.19 per us dollar so if u divide a us dollar into 6 u get .16 then multiply that by 4 u get .66 cents
Answer Link

Otras preguntas

A medication is given at a dosage of 3.000 mg of medication per kg of body weight. If 0.1700 g of medication is given, then what was the patient’s weight in pou
walker collected 1/2 of a pound if strawberries. he has to divide them equally among 5 wooden baskets. how many pounds if strawberries did walker put in each wo
Which problem was demonstrated by events at rosewood in 1923?
Is there are more cups in 5 gallons then in 22 quarts true or fals
Lane knows that when he runs, he takes about 180180 steps per minute and that each step is 3.253.25 feet long. Which calculation is most reasonable for Lane to
How do quits and layoffs help improve labor market efficiency?
What does douglass discover about prejudice against color in new bedford?
A sudden discharge of static electricity during a thunderstorm is called
Which of these expressions have positive values? Select all that apply. 2(8) –10 ÷ 12 (–2)(–2) 10 ÷ (–20) 6(–8) –40 ÷ (–8)
use the graph of f (x)=|x| to write an equation for the function repesented by the graph