jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
Changing the content of a Web site with the intent of leaving a distinguishing mark or changing its appearance is __________. A. Web site defacement B. cross-si
In _______ countries, population growth rates are low, but the number of resources used per person is extremely high.
As a child Dan loved to prance around the neighborhood wearing silly outfits. As he got older he realized that he couldn't continue that kind of behavior unless
[BRAINLY + 30 pts] When it is 12 noon where you are, it is 2:00 pm two time zones to the east or west?
Which statement best defines pregnancy
During July 1994 the comet Shoemaker-Levy 9 smashed into Jupiter in a spectacular fashion. The comet actually consisted of 21 distinct pieces, the largest of wh
From the balanced molecular equation, write the complete onic and net ionic equation for the following: (a)K2C2O4 + Ba(OH)2 - > 2KOH + BaC2O2 (b)Pb(NO3)2 + H
____________, the roadway, and your vehicle are all categories associated with risk that you should assess before you get behind the wheel.
You are having a heated debate regarding breast-feeding in developing countries with your father. He claims that because of the shortage of food in some develop
Joanna looks out for good bargains for all her purchases. She once bought a T-shirt that was being sold for $50 and perceived it to be a good deal as everything