joli2020
joli2020
03-08-2017
Mathematics
contestada
Please explain your answer
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
03-08-2017
3.57 / 14 = 0.255 = 26 cents per oz
2.04 / 8 = 0.255 = 26 cents per oz
Both cost the same per oz <=
Answer Link
michaelray560
michaelray560
03-08-2017
The answer is C
take 3.57/14 to find the price for one ounce
Repeat 2.04/8
The answers are the same meaning that they both cost the same per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
Which theory examines how information quality impacts computer-mediated communication? a) Social Cognitive Theory b) Information Processing Theory c) Media Ric
Lee gets a $25 gift card for his birthday. He buys 8 batteries to go in his controllers and has $19 left. Which equation could be used to determine x, the cost
What is the value of the expression 25m−13 when m = 3?
Explain inter relationship among information system for workplace management information
ENGLISH Q1. Your parents are both working in multinational companies and today they both are attending important meetings and will get late. You are feeling lon
Na is a cation, anion, or none? 1) cation 2) anion 3) none
Determine the independent and dependent quantities in each scenario include when possible part b: a grocery store sells pears by the pound. A costumer purchases
Elmer bought 4 pens for $1.96. What was the cost of each pen? Let p= the cost of each pen
According to Deuteronomy 6, how are we to teach God’s commandments?
How did the 13 colonies contribute to the foundation of the United States? In Essay