chlo8928 chlo8928
  • 03-08-2017
  • Business
contestada

If job p includes 20 units, what is its unit product cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-08-2017
I think the answer will be $12,500 I believe
Answer Link

Otras preguntas

Which system of equations is equivalent to the system of equations shown? 2x - 4y = 12 3x - 5y = 20 A) 5x - 9y = 32 and 6x - 10y = 40 B) 5x + 9y = 32 and 6x
Was the Cold War inevitable?
In the story "A Problem", which line or lines from the resolution BEST shows that Sasha is a static character?
At absolute zero, the average kinetic energy of the molecules is zero. True False
the lliad uses in a media res to build suspense and structure the story which best describes this structure A chronological order B dialogue C flash back D begi
Which of the following best explains why many of the earliest civilizations developed in river valleys following the Neolithic Revolution? A)River valleys provi
Which of the following statements is true of nuclear fusion? It involves the splitting of an atom's nucleus. It is the process currently used in most nuclear
1. Of Facebook, Twitter, and LinkedIn, which do you think is the best platform for marketing your personal brand? Explain.
Round the number to the nearest thousand. 8,761
Positive, short-term, motivating, and inspiring stress is called