giannamercado49
giannamercado49 giannamercado49
  • 02-08-2017
  • Mathematics
contestada

1)broccoli is 4lbs for $5 if she buys 3 pounds how much will it cost 2) if she buys 4.2 pounds of it what will be the cost

Respuesta :

percypercy168otvzio
percypercy168otvzio percypercy168otvzio
  • 02-08-2017
$3.75 for 3 pounds
$5.25 for 4.2 pounds
Answer Link

Otras preguntas

What does the word "valentine" mean?
-2.2 + 0.3z= 3 -0.5z -0.8z what does z equal
Combine like terms.9 + 18s – 7s A. 20s B. 9 + 11s C. 9 – 11s D. 20
In what way does the executive branch check the powers of the legislative branch?
what happens when the smog lifts in los angeles,california
~ALGEBRA! PLEASE HELP!~ Austin is climbing on a ladder that is attached against the side of a jungle gym wall. He is 5 feet off the ground and 3 feet horizontal
7 2\3+ (5 1\6-1 5\9)
if an equation does not need the distributive property, what should you look for next?
how do you convert units within a measurement system
what two factors determine the thermal energy in a substance