karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

a (n) ?graph consists of distinct, isolated points
(7+19)(4)+2-(3-4) what is the answer
Read the paragraph from The Hot Zone. C. J. knew that if people learned what this virus could do, there would be traffic jams heading out of Reston, with mother
In "The Deadliest Tsunami in History" the cause of the Indian Ocean tsunami was 1.a rupture 2.an unintended explosion in Japan 3. a tornado off the coast of Sum
A student reports three trials to determine the density of an article and records the data as shown in table below. The accepted value of density is 9.6 g/mL.
The students apologized to the teacher when they arrived late for their English class. Which word is the adverb? late English arrived their
what does humanity mean?
HELP ME PLZ!!!!!!! I BEG OF YOU
One Mural is 12 by28 the other is 12 by 32 what is the total area
list 3 different ways you can reduce your carbon footprint or be more green for our earth