shellyyushua27 shellyyushua27
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

frank has 50 dollars to buy art supplies. he wanted to buy chips and dip. he has already bought seven bags of chips that cost him 32 dollars.

Respuesta :

niquigump
niquigump niquigump
  • 02-05-2017
I'm not sure what the question is supposed to be but he has $18 after buying the chips

(50 - 32 = 18)
Answer Link

Otras preguntas

The stock market crash triggered the beginning of the Great Depression the worst economic crisis in U.S history (which factor did not contribute to the crash)
A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost
Solve for X Answer choices 4 5 8 3 2
The polygons in each pair are similar. Find the scale factor of the smaller figure to the larger figure.
Can u help me? Introduction on family.​
I need help in this question
What is the angle of C?
How does distance between two objects affect their gravitational force? (2 points) a Force increases as distance increases. b Force decreases as distance incr
Harper Lee was born in Maycomb, Alabama. True False
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!! The difference between the largest an