jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution set of the equation 3x^2-34x-24=0?
Which intermolecular force or bond is primarily responsible for the solubility of cl2 in ccl4?
You plan to make cakes. Each cake requires 1 1/4 cup of sugar. You have 7 1/3 cups of sugar. How many cakes can you make
Why did the author make it seem like an airtight care in atticus's favor just prior to the jury's decision?
Best Company sells personalized mugs for $18 each plus a fixed fee of $26 for shipping and handling for the entire order. The Cup Expert Company sells personali
Giovanna scored 5/2 as many points as Chloe and Chloe scored 1/2 as many points as Ariah who finished first,second,and third?
There are 12 (blank) in the United States, which (blank) from the district courts
how to simplify -6(1+11b)
Chicken cuties are on sale for 3.48 per pound How much will it cost to but 3.5 pounds
A moving object has a kinetic energy of 150 j and a momentum with a magnitude of 30.0 kg•m/s. determine the mass and speed of the object