nerd125 nerd125
  • 04-03-2015
  • Mathematics
contestada

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars

Respuesta :

cooleos6644 cooleos6644
  • 04-03-2015
6
13.20
Divide by 6
1
2.2
Answer Link

Otras preguntas

How many distinct and real roots can an nth-degree polynomial have?
Responsibility to answer for harm that results from an ultrahazardous activity is known as
How does the structure of Mike Kubic’s article support the central idea of his claim in the article The Salem (and other) Witch Hunts?
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
How has the number of christians in bethlehem changed in recent years?
Wolves cooperate within their packs in order to hunt prey and get the other resources they need. True or False. This is an example of symbiosis. PLEASE HELP AS
________ is a compound stored in the muscles to replenish atp stores.
A transition state analog: a. typically yields product more rapidly with an enzyme than the normal substrate. b. is less stable than the normal substrate when b
Which major European empire did not have to worry about maintaining so many colonies around the world?
HELP PLEASE I GIVE Brainlist