fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Which pronoun correctly completes the elliptical clause? You folded fewer towels than __________. A. him B. he
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
how is aluminium foil able to reduce heat loss through the walls of a house
why did farmers follow railroads into the texas frontier
3-2i/5i+2 What is the solution?
find the slope of the line described by x - 3y =-6.
Which best describes a likely result for the circulatory system if the heart is weakened? A. Oxygenated blood would not be pumped to the body's cells via the v
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury
3-2i/5i+2 What is the solution?
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury