demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
HELP PLEASEEEEEE List things that are a part of a birds Cardiovascular System.
4. A tent has a volume of 26.25 in. Every dimension is multiplied by a scale factor so that the new tent has a volume of 1680 in? What was the scale factor?
what is the sum of the polynomials (8x^2
A person is standing in a room that has 3 locked doors and there are three colored keys on a keyring: one red, one yellow and one green. They have been provided
PLS HELP How would you describe the geographic region in which your community is located?
What happened between King John and Pope Innocent III?
Tom took 10 notecards and arranged them in piles of How many piles did Tom make?
2 The body cannot produce macronutrients. What does this mean? O A. The endocrine system does not fulfill its function. O B. This is the factor that separates h
Please help me i will give you brainliest and 50 points......and i will follow you
Express the radical using the imaginary unit, i. Express your answer in simplified form. Sqrt-14