Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

6 ice cream cones cost $10. How much does 9 cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
$15.00 hope this helps!
Answer Link
WG10104 WG10104
  • 01-03-2017

15 dollars is the answer



Answer Link

Otras preguntas

equations that have mixed numbers with the product of 54
Which sentence from the excerpt most strongly supports the answer to Question 7? Answer choices for the above question A. “‘Soon,’” he said B. “‘Now before i
The greene family uses 14 gallons of gas on average each week in the family car.How many gallons will the Greene family use on average in 10 years
The greene family uses 14 gallons of gas on average each week in the family car.How many gallons will the Greene family use on average in 10 years
what is the volume of the following triangular prism 4cm 12mm and 2.3cm​
High protein intake overburdens this organ so should be limited in those with impairment of this organ is ______________
(30pts} Find the missing measurements.
Which statement on the prevention of child sexual abuse is false? Most of the research approaches have been school-based. The data has not yet shown that childr
A student reads that propane gas is the main source of energy for outdoor grills. Propane gas is made up of carbon and hydrogen atoms. Propane has stored ____ e
catt is matched by the regular expression (h|c|b)at*a. True b. False