itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

write 80 as a prime factor?
Some nutrients and other types of particles can be taken into a cell when the cell's plasma membrane encloses the particles and pinches off, forming a free-floa
What is the function of the verbal in the sentence? My goal is to skydive over the Grand Canyon. It is used as a noun. It is used as a verb. It is used as an ad
Two planes, which are 1810 miles apart, fly toward each other. Their speeds differ by 55 mph. If they pass each other in 2 hours, what is the speed of each?
jamal earned $5.00 walking his neighbor's dog for one week. he was given a 1/5 of the $5.00 at the beginning of the week and 1/5 in the middle of the week. how
what is 32.697 to the whole number
What is greater 8/9 or 11/12
Some political theorists might argue that individual rights must, at times, be sacrificed to promote what?
What is 5/8 equal to
3902.00 divided by 3