hbhdnjdndj8514 hbhdnjdndj8514
  • 02-12-2022
  • Business
contestada

How many bushels of wheat are wholesalers willing to buy at $18 per bushel?
a. 18
b. 26
c. 38
d. 42
e. 52

Respuesta :

S945274 S945274
  • 05-12-2022

Answer:

D. 42 is the correct answer.

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Most __________signs are diamond-shaped and have an orange background.
What is the speed of a periodic wave with a frequency of 4.5 Hz and a wavelength of 0.9m?
what is " ( ) " called?
A characteristic that the two processes have in common is that each process?1) Uses ATP 2) Requires enzymes 3) Uses oxygen 4) Moves molecules
Generalmente se cocina el arroz _____ después de hervir el agua. Question options: en el horno (wrong) en una sartén en una olla en el fuego
a machine makes 300 boxes in 15 minutes find the unit rate in boxes per hour
A grocery store sells a bag of 5 potatoes for $2. What is the unit cost if each potato in the bag
The formula for the perimeter of a rectangle is P = 2l + 2w, where P is the perimeter, l is the length, and w is the width. Solve for w.
—¿Le doy la comida al bebé? —No, no le _____ la comida todavía. Question options: doy des da das (wrong)
Melissa wrote an expression equivalent to the one shown. 4x + 8x + 7 + 4.which could be the expression Larisa wrote?A-23xB-12x+11C-32x+28D12x squared +11