KazimT722111 KazimT722111
  • 01-11-2022
  • Mathematics
contestada

oranges cost $3.42 for 9 pounds at this rate how much would 12 pounds cost ?

Respuesta :

KenziU698678 KenziU698678
  • 01-11-2022

9 pounds of oranges cost $3.42 . At this rate the amount 12 pounds will cost will be greater than 9 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

Make the follwing sentence simple!!!!There was no universally accepted form of currency which could be used anywhere in the Maya region.
For centuries, the Indian subcontinent was a destination for European traders looking for valuable products like sugar, salt, and jute (used to make rope). The
What was one of montesquieu's key ideas about government
What is paraphrasing? A. Copying an author's writing into your notebook B. Prereading the headings, table of contents, and list of objectives C. Making an outl
What is percent of 300 is 129?
Does anyone know this one ???
What rights does the Declaration of Independence express? A. Human rights of citizens, including life and liberty B. The right to remain silent when interrog
what are two intergers that are also whole numbers
The novel, as it is known today, originated in the _____ century. eighteenth seventeenth nineteenth
1/3 ton to the nearest pound