ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

I saw _____ man walking along ____ Road he was not _____ ordinary man Options. a/a/thean/the/aa/the/anthe/a/anWhich is correct?? ​
over the past century in the united states, real gdp per person has grown, on average, by about
Desperate, Will Mark Brainllest and Give Thanks for Correct Answer Name three things that began to show up across America due to automobiles?
what is the difference between morbidity and mortality​
Why did Cyrus Field want to build a transatlantic telegraph?
Read the quotation from "Ain't I a Woman?" That man over there says that women need to be helped into carriages, and lifted over ditches, and to have the best p
* 25) Aspirin has the formula C.H.O.. If it is decomposed, a product it could never produce is: A) H.O B) CO. C) CHA D) CHO E) HBO Why? PLEASE HELPPPP LOL
help pleaseWhat is 2/3÷1/2​
Which cells can form ATP by breaking down glucose? A. Prokaryotes only B. Animals only C. Plants only D. All cells
The Proclamation of 1763 __________ the colonists and caused tensions to grow with Great Britain. A) encouraged B) enraged C) enforced D) encountered