mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Find both unit rates. 4543.08 km in 52.4 h
In what way did British leaders misunderstand the Revolutionary War? A. They thought they had to win only the good will of the people while they ignored militar
Why isn't Earth a closed system
what is the equation for the tangent plane of a surface?
The Act allowed the U.S. government to hunt down, detain, and prosecute alleged terrorists.
The heaviest naturally occurring element is a. uranium c. xenon b. iron d. silver
Because Cinderella ___ in leaving the prince's ball, her carriage and horses turn back into a pumpkin and mice before she reaches home. a. assuages b. festoons
The universal sign for choking is __________. a. two balled fists pressing the abdomen b. pointing at an open mouth c. two hands grasping the neck d. pretending
What main impact did Andrew Jackson have on the geography of the Southern states?
Logan Bought 15 balloons. Four Fifths of the balloons are purple. how many Of the balloons are purple?