sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

Please help need answers fast questions is in the picture
The Food Pyramid suggests that a healthy diet consists of a large portion of: [A] Cheese [B] Butter [C] Olive Oil [D] Breads
Under which section in the review of body systems would the nurse documents a history of back pain?
Which equation shows the equation y+4=2(x-1)
What is a metaphor? a comparison between two objects using "like" or "as" a comparison between two things in which one item takes on the description of another
Robotics goes beyond the traditional artificial intelligence approach in that its systems can?
A rectangular garden measures 32 ft by 62 ft. Surrounding (and bordering) the garden is a path 2 ft wide. Find the area of this path. Be sure to include the cor
What is the generic name of poisonous chemicals, very often used in commercial agriculture that are used to kill organisms that either reduce the yield of crops
Use the following information as of december 31 to determine equity. liabilities $ 148,000 cash 64,000 equipment 213,000 buildings 182,000
Helppppp pleaseeeeeeeee Add 4 x 10−6 and 2.2 x 10−5. 2.6 x 10−6 6.2 x 10−6 2.6 x 10−5 6.2 x 10−5