mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following could be its equation?
Describe the transformation of the parent function f(x). g(x) = f(x) + 4
Samuel measured a piece of construction paper to be 6.75 inches wide by 8.25 inches long. What is the area of the piece of construction paper in square inches
What items, which Great Britain had to import from France, Russia, and Spain did Oglethorpe promise to produce in Georgia? A. cotton dyes and silk B. wheat and
Why did Philadelphia become important in early America?
Which of the methods can you use to solve −23c=16 ? Choose all that apply.
Which of the following accurately describes the nucleotide dependence of cilia and flagella structure and function? A. The structure and function of cilia and
Need some help on this please
Give three examples of how emotional intelligence helps one regulate internal stress
At the end of the section Jeannette mom says just tell the truth that simple enough is it that simple to tell the truth explain