shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

A plane traveled 4425 miles with the wind in 7.5 hours and 3675 miles against the wind in the same amount of time. Find the speed of the plane in still air and
Solve for e 16-3e=7/5e+11.6
look at the image below
describe any three features of Indian democracy.
ghfghfgdsssssssssssssssssssssssfadfqsdf asdwasdasd a
High impact exercise could be problematic for diabetics due to which of the following
7 10/3 x 3 1/10= Can you explain step by step to me Thanks
What is the mass percentage of C in CH₃CH₂OH? Provide an answer to two decimal places.
The angle of the resultant vector is equal to the inverse tangent of the quotient of the x-component divided by the y-component of the resultant vector the inve
A television camera at ground level is filming the lift-off of a space shuttle at a point 750 meters from the launch pad. Find the angle of elevation to the shu