goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

A team from the high school went on a science-and-math quiz show. The science questions were worth 1 point and the math questions were worth 8 points. The team
Find the value of x.
If a=50,sigma fiui =-36, sigma fi=35 ,h=10 then find mean.​​
Using front-end estimation, what is the correct estimation of the sum, 23+33+44+51+31 -A. 180B. 170C. 160D. 150
How do you write 0.349 in word form
There are no tickets available on this day. I wish I ___ them in advance
what was the most importnat result of the spanish american war
The carbonic acid-bicarbonate buffer system functions mainly to __________.neutralize the urinetake over the removal of CO2 from the plasma when the lungs aren'
what would the awnser be for f(15)=?
1. Given these two points: (-2, 4) and (4,1) 2. Find the slope (using the slope formula) 3. Find the slope-intercept form equation of the line a. Once using the