briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

How do I speak Tamil
Self-confidence, blank, and communication are key factors to building positive relationships. Fill in the blank with a 13 letter word.
If e=mc3, what does Q=?
Two cars are traveling in the same direction the first car is going 40 miles per hour and the second car is going 55 miles per hour the first car left 3 hours b
i need some help with fractions anyone up to help me???
If a lot of people buy shoes from your competition, this will encourage you to _____ prices. raise lower keep constant
Tiles 3x 2y = 6 -5x y = -10 x − 4y = 8 -6x − 5y = 30pairs ordered pairequation (0, -6) (0, 3) (4, -1) (1, -5)
What is the final velocity of a train after 10s if it accelerates at 0.5m/s squared from 6m/s
what is the sum of the digits of all 2-digit numbers from 10-99?
could someone help with this homework Maximize p = 6x + 8y + 4z subject to 3x + y + z ≤ 15 x + 2y + z ≤ 15 x + y + z ≤ 12 x ≥ 0, y ≥ 0, z ≥ 0.