marilynirving19
marilynirving19 marilynirving19
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

The radiology lab ordered 15 jackets for the staff at a cost of $35.00 each. What is the cost of the order?​

Respuesta :

alyssaofcc alyssaofcc
  • 04-02-2022
35 is the amount of money per jacket. 15x$35 = $525 total
Answer Link

Otras preguntas

A bus travels 20 km in 30 minutes. what is the average speed of the bus?
Find the unit rate of 135 miles in 5 hours
What is a postmodernist work more likely to have than a modernist work? a. a consistent rhyme scheme with repeating syllables b. a more playful attitude c. an e
what is it called when the species change over time
Expand and Simplify a. 2(x+y)+3(x+y) b. 5(x+y)+2(5x-y) c. 5(x+y)+3(2x-y) d. 3(2c+d)-2(4p-3) e. 4(2p+2q)-3(2p-q)
20 is 85% of what number?
one book costs £2.99 how much do six books cost
Juanita runs every third day and swims every fifth day.If Juanita runs and swims today,in how many days will she run and swim again on the same day?
a shoe store sold 8 pairs of shoes for a total of $256. each pair cost the same amount what was the price of each pair of shoes?
What does a hero usually do shortly before embarking on his quest?A) Condition himself physicallyB) Spend time in isolationC) None of these are correctD) Go ove