nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

help will mark brainliest............
For adults age 19–50, Dietary Guidelines recommend consuming at least _______ of vegetables and fruits daily. A. 3 cups B. 1 to 2 cups C. 4 to 5 cups
Can someone please help with this?
How does an enzyme inhibitor work ?
Flora made 7 withdrawals of $75 each from her bank account. What was the overall change in her account
What is the main economic activity in central Germany?
Which coordinate plane shows the graph of the function y = ?
What is the common ratio in this geometric sequence 3,-6,12,-24,48
During crossing over in meiosis, an incomplete exchange of genetic material occurs. this would most likely produce
How can technology affect a change movement positively?  A.it can disburse propaganda B.it can confuse opponents who do not understand technology C.it can be