maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

How did the Han emperors gradually change the way China was ruled?
2 > -4 Multiply both sides by -3
Decide if you should use tú or usted when speaking to the following person. your little sister tú usted
“There is no justice for the common man when our King keeps all the wealth to himself.” Anonymous citizen of France The quote above, describes which form of gov
what was the importance of the wiskey rebelion
(-5,-3) (5,5) slope What is the slope ?
What degree would be classified as an obtuse angle but is close to being a straight line 120 171 100 110
What is the buttonhook poem about?
One reason the British shifted the war to the South was that: 2 points Most Patriots were in the South. The French could be prevented from delivering supplies t
Help meeeeeeeeeeee. .......​