madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

How many protons are present in an atom which has an atomic number of 47? Answer in units of protons.
Correr es infinitivo o imperativo
Solve the system of equations below. 5x - 2y=18 3x+3y= 15 А. (4, 1) ОВ. (1.4) с. (-1, 4) D. (-4, 1)
Cash converters bought tv for 1500.if the repair cost them 347 and they resold it for 2500,what percentage profit did they make ?
Our s_ _ _S were right at the front, so we could see the players really well​
What types of documents would you use “word processing” software to create and why?
100 POINTS please HELP ASAP
BX−→− bisects ∠ABC. If m∠XBC = 62°, what is the measure of ∠ABC?Answers31∘ 62∘124∘93∘
-5/12 x 5/8 help please
What is the slope of the line that passes through the points (-2,7) and (2,-5)