iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

What is she ran all the way to the bank with her check is it simple or complex complex compound
while heating various liquids in a lab, Sascha notices that many of the liquides boil more quickly
Explain the relationship between the shape of the base of a prism and the number of lateral faces. Use examples to justify your answer.
What are the two ways cross pollination can occur?
write to fractions between 8/10 and 5/4​
The probability of a certain spinner landing on yellow is 2/3. If you spin this spinner 45 timeshow many times would you expect the spinner to land on yellow? E
Find the surface area of a pyramid, explain in detail. Square bass of 230 meters by 230 meters; height of 140 meters
According to the equilibrium model of island biogeography, species richness would be greatest on an island that is A) small and remote. B) large and remote. C)
What is the answer for this express
What is the slope of the line with points (7, 6) and (-2, 2)?