channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

which process was found after wegeners time, helped scientists find out how the continents actually move.
how did western nations come to dominate much of the world in the late 1800s
an adult polar bear walks at an average of 5 kilometers per hour. write an equation to find k, the number of kilometers a polar bear can walk in h hours
Please Help!!!!!!! Cecilia wants to rent a bike while on vacation. She also needs to rent a helmet. Rates for two bike rental shops re shown below. Bernie's Bik
How many Ukrainians died in world war 1?
Ellie’s bird feeder is shaped like a cone with a height of 25 in. and a radius of 3 in. Packages of bird seed are cylindrical and come in different sizes. What
Which had the greatest influence in prompting the Second Continental Congress to declare independence?
which country in Europe with 2000 islands is often shaken by earthquakes
6x-3y=6 y=2x+5 USE SUBSTITUTION SHOW YOUR WORK
what is the value of 62 tens