jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

I think I got the answer but I'm not sure. Help?
what factors contribute to global winds?
A certain vehicle can travel 483 miles on 14 gallons of gasoline. Determine how many gallons of gasoline this vehicle will need to travel 600 miles. Round to th
what is the expanded form of 0.78
a submarine at the water's surface dropped down 100 ft after thirty minutes at that depth it dove an additional 500 ft what was its depth after the second dive
I think I got the answer but I'm not sure. Help?
I have some Spanish homework and HELP IS NEEDED! One of the questions is "Como se escribe tu nombre?" I don't understand what this question is asking for. Help
hairlike parts that spin to push a bacterium through water or other liquids are called _________________.
From a population of red brown orange yellow and green butterflies only the red and green ones survive since they can blend into their environment and reduce pr
How do you know the wave is a mechanical wave?