jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Nature of the predicate
what is an effective ending???
Select all the situations that have a ratio of 4:5. Consonants to vowels in the name Australia Odd digits to even digits in 123,446,789 Consonants to vowels in
a 14 ounce energy drink contains 10 1/2 teaspoons of sugar. How much sugar is in one ounce of the drink?
The highlighted word is a/an ________. Persevering is highlighted A) participle B) coordinating conjunction C) gerund D) modal
Which of the following pulmonary term correlates with the definition: noted obstruction of the trachea or larynx. a. Rhonchi b. Stridor c. Wheezes d. Vesicular
If a dominant gene and a recessive gene are present the ______ trait will be expressed. Recessive Present Prime Dominant
a 14 ounce energy drink contains 10 1/2 teaspoons of sugar. How much sugar is in one ounce of the drink?
solve for x 4^x-2=256
(02.03 LC) In 1212, the Children’s Crusade to the Holy Land was started by two youths from France and Germany young soldiers and their apprentices the pope and