jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

How do you compare distances in words? ex: jack travels 2.45 miles to school. Wanda travels 2.31 miles to school. Compare the distance using words.
what does alignment mean in dance?
If  lies in the quadrant IV. What can be the value of cos  ?
0.632 in two other forms?
What is 8.7 billion as a scientific notation
The 10th and the 20th term of an arithmetic sequence are 10 and 40, respectively. Find its 100th term.
What is the best estimate product for 289 and 7
What is 8.7 billion as a scientific notation
A worker in a sunglass factory can make 50 frames or 100 lenses per day. There are 90 workers. How many workers should make lenses?
A bus on a regular schedule takes 3 1/4 hours to reach its destination. The express bus takes 2 1/2 hours to make the same trip. How much travel time can be sa