tpetty374 tpetty374
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

Haley bought 2.5 pounds of almonds for $16.20. How much did she pay per pound for the almonds?

Respuesta :

rsophiar20
rsophiar20 rsophiar20
  • 02-12-2021

Answer:

0.15432098765

Answer Link

Otras preguntas

Part A: Explain why the x-coordinates of the points where the graphs of the equations y = 4−x and y = 8−x−1 intersect are the solutions of the equation 4−x = 8−
If prices Increase at a monthly rate of 2.3%, by what percentage do they increase in a year?
Which state produce the most popcorn
You train your dog, milo, to salivate at the sound of a bell. then you ring the bell every five minutes and don't follow the ringing with food for milo. he sali
Please help ASAP! The second neutrality acts allowed the United States to do which of the following? A) to make loans to countries involved in the war B)
Which one of the following factors contributes to hypertension
I need help. I have more problems too
the arc length is 15.5 inches, the theta to the nearest hundredth of a radian is?
The Math Club is raising money for the local Humane Society Shelter and can raise $750 in 24 days. The National Forensic League is also raising $750 for the lo
Why did the United States government create the War Industries Board? a. to ensure that factories produced enough military supplies for the war b. to educate so