aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

How much money will you need to invest initially to have $2,500.00 in four years if the money is compounded quarterly at an annual rate of 2.5%? $16.66 $2,262.8
Select the correct text in the passage. Which sentence in this excerpt from Ernest Hemingway's "In Another Country" uses parallelism? In the fall the war was al
I need help with my Arabic can someone who mows Arabic help me pls
PLZ HELP- I NEED HELP IM A LIL SLOW
Neko I miss you sooo much pls find me soon or let me find you. Pls come back
Gasoline is a non-polar liquid that will float on water. 400 grams of gasoline is spilled into a puddle of water. If the density of gasoline is 0.665 g/mL, what
Will Mark Brainlest Help Please Please​
May anyone help me please and thank you
MP=300sp=245 find discount​
What is an epic? A. a traditional, symbolic story that often contains accounts of gods or superhuman beings B. a folk tale that includes magic or supernatural f